Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Alkohol w czasie ciąży                                                                                                                                               
Alkohol w czasie ciąży

 

Picie alkoholu w ciąży jest jedną z głównych przyczyn wad wrodzonych, niepełnosprawności intelektualnej i innych zaburzeń rozwojowych u  dziecka, którym można zapobiegać .

  • Czy w ciąży jest jakaś bezpieczna dawka alkoholu, którą można wypić?

W czasie ciąży nie ma takiej ilości alkoholu, która jest wolna od ryzyka wystąpienia zaburzeń zdrowotnych u rozwijającego się płodu. 

  • Czy jest jakiś rodzaj alkoholu, który można bezpiecznie pić w ciąży?

W czasie ciąży nie ma bezpiecznego alkoholu wolnego od ryzyka wystąpienia zaburzeń zdrowotnych u rozwijającego się płodu. 

  • Czy w ciąży jest jakiś bezpieczny czas, w czasie którego można pić alkohol?

W ciąży nie ma czasu, w którym spożywanie alkoholu jest wolne od ryzyka wystąpienia zaburzeń zdrowotnych u rozwijającego się płodu. 

Z tego powodu Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby kobiety w ciąży lub planujące zajście w ciążę powstrzymały się od picia wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych.

  • Co zrobić gdy matka piła alkohol ponieważ nie wiedziała, że jest w ciąży

Powinna przestać  pić od razu. Wykazano, że dzieci matek, które przestały pić mają mniej powikłań niż dzieci matek, które nadal piły w ciąży.

  • Czy można pić alkohol jeśli kobieta próbuje zajść w ciążę?

Nie, picie alkoholu podczas próby zajścia w ciążę jest absolutnie nie wskazane. Kiedy kobieta próbuje zajść w ciążę, może już być w ciąży i nie wiedzieć o tym przez 4 do 6 tygodni. Oznacza to, że jeśli pije alkohol, naraża swój płód na wszystkie związane z piciem alkoholu zagrożenia.

  • Czy picie alkoholu w czasie karmienia piersia może spowodować wady rozwojowe u karmionego piersią dziecka. 

Nie, pijac alkohol w czasie karmienia piersia u dziecka nie pojawią się wady rozwojowe. Ale częste i przewlekłe narażenie rozwijającego sie dziecka na alkohol może spowodować zwiększenie ryzyka wystapienia  zaburzeń rozwojowych. 

Przeczytaj też Czy kobieta karmiąca piersią może wypić drinka?

 

Źródło

https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/prenatal/Pages/Where-We-Stand-Alcohol-During-Pregnacy.aspxPotrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

Alkohol w czasie ciąży

30 lipca 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655