Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655 

Stolec niemowlęcy, jego częstość i wygląd  to przedmiot zainteresowania rodziców ponieważ może świadczyć o zdrowotnych problemach występujących u dziecka. By rzowiać watpliwości odnośnie normalności i braku normalności kupki niemowlęcej zaczynam tworzyć atlas kupek niemowlęcych. Zdjęcia będą uzupełaniane w miarę ich nabywania.

 

1.  Prawidłowy  żółty stolec  o konsystencji jajecznicy

 

2. Zielony stolec - więcej informacji w artykule Czy zielony kolor kupki niemowlęcej świadczy o chorobie?

 

 

3. Krew w stolce - zawsze jest nieprawidłowy i świadczy o krwawieniu z przewodu pokarmowego. Zawsze po stwierdzeniu krwi w stolcu należy udać się z dzieckiem do lekarza. Krew może występować w postaci smużek krwi na powierzchni stolca lub w postaci czerwonego lub ceglastego stolca.

 

Ceglasty kolor stolca niemowlęcego świadczący o obecności krwi w stolcu.

 

 

4. Śluz w stolce - może być objawem alegii, nietolerancji tego co dziecko dostaje do jedzenia lub toczącej się infekcji w przewodzie pokarmowym.

 

 

Śluz w stolcu

 Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacjiznajdziesz tutaj Spis treści bloga

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych.

Atlas kupek niemowlęcych

27 czerwca 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655