Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            COVID-19 - wersja demo świata bez szczepionek                                                                                                                                               

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto się szczepić

 

Od kilku miesięcy świat zmaga się z nową jednostką chorobową jaką jest COVID-19 spowodowaną koronawirusem. Wirus dziesiątkuje schorowanych starszych ludzi. Ludzi, którzy dla kogoś byli dziadkiem, babcią a może mamą czy tatą.   Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa kolejne państwa zamykają urzędy, szkoły,  restauracje, sklepy a nawet granice.  Powracający  z zagranicy ludzie poddawani są obowiązkowej kwarantannie. Ulice są opustoszałe. W sklepach są puste półki. I choć to wszystko brzmi jak najlepszy film science fiction - to jednak tego filmu nie można wyłączyć.  Ten film wbrew naszej woli trwa i trwa - bo to wszystko dzieje się naprawdę.

     Poziom lęku sięgnął zenitu. Zamykają się nawet przychodnie przed chorymi ludźmi. W wielu POZ-tach chory człowiek może jedynie zadzwonić i uzyskać poradę telefoniczną. W miejsce ludzi chorych  przychodnie te zapraszają ludzi  zdrowych np. do szczepienia. No właśnie - do szczepienia. Przeciwnicy szczepień - świat w czasie pandemii koronawirusa to wersja demo waszego świata - świata bez szczepionek.  Ileż  razy słyszałam od rodziców przeciwnych szczepieniom, że szczepienia są złe, niebezpieczne, powodują .... i tu padała wyliczanka rozlicznych chorób wywołanych szczepieniami nie mająca żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych. Jak bardzo chcielibyśmy teraz wszyscy  usłyszeć, że naukowcy wynaleźli lek i opracowali szczepionkę przeciwko koronawirusom. A teraz wyobraźcie sobie przeciwnicy szczepień, że chorujemy nie tylko na COVID-19 ale również na na błonicę, krztusiec, dziesiątkuje nas odra, polio i czarna ospa. A co to takiego ta czarna ospa. No właśnie to taka wirusowa choroba, która zabiła wielokrotnie więcej ludzi niż koronawirus. Ale której już nie ma dzięki szczepieniom.

     Mamy teraz wszyscy okazję przekonać się jakim dobrodziejstwem są szczepienia. A jaki straszny jest świat bez szczepień. Szczepmy się. Korzystajmy z tego wielkiego dobrodziejstwa. Bo inaczej za czas jakiś będzie powtórka, tylko w rolach głównych nie będzie wyłącznie  COVID-19, ale również polio, odra, błonica. Wyliczać można długo.

 

Grypa

     Szczepmy dzieci nie tylko obowiązkowymi szczepionkami ale DZIECI RÓWNIEŻ MOŻNA SZCZEPIĆ NA GRYPĘ. SZCZEPMY DZIECI NA GRYPĘ. GRYPA TEŻ ZABIJA. Dzieci powyżej 6 miesiąca życia można szczepić na grypę domięśniowo lub podskórnie a po drugim roku życia można szczepić domięśniowo, podskórnie lub szczepionką donosową. Nie bądźmy mądrzy po szkodzie.  W obecnym sezonie grypowym w Polsce zmarły z powodu grypy wcześniej zdrowe dzieci. Nie sprawdzajmy na własnej skórze co przeżywają rodzice, którym zmarły dzieci z powodu grypy, na którą nie zostały zaszczepione, mimo istnienia szczepionki. Nawet jeśli człowiek zaszczepiony zachoruje, to jednak choruje łagodnie. Szczepienie chroni przed powikłaniami grypy, w tym najcięższym - chroni przed zgonem. Pamiętajmy grypa naprawdę zabija. Nie tylko COVID-19. 

 

Szczepienia to dobrodziejstwo, które ratuje nasze życie i zdrowie. Nie walczmy ze szczepieniami - korzystajmy z tego dobrodziejstwa. Szczepienia naprawdę ratują nasze życie i zdrowie. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego - proszę włączyć telewizor. Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

COVID-19 - wersja demo świata bez szczepionek

14 marca 2020