Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Czy matka chora na grypę powinna izolować się od dziecka, czy też może karmić piersią                                                                                                                                                     

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Grypa u matki a karmienie piersią

 

Grypa nie stanowi przeciwwskazania do karmienia piersią. Jeśli tylko stan matki pozwala na karmienie piersią, dziecko może być przystawiane do piersi. Chora matka powinna zachować restrykcyjne zasady higieny, powinna przed każdym kontaktem z dzieckiem myć ręce, wskazane by w czasie karmienia nosiła maseczkę ochronną, mieszkanie powinno być często wietrzone. Również leczenie oseltamiwirem (oseltamiwir to lek stosowany w leczeniu grypy - Tamiflu, Ebilfumin) nie stanowi przeciwwskazania do karmienia piersią.

Przeczytaj również Szczepionka donosowa przeciwko grypie

                               Jak ograniczyć ryzyko zarażania się infekcjami między domownikami

                               Od grypy do zapalenia mózgu i przeszczepu serca

                               Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Czy matka chora na grypę powinna izolować się od dziecka, czy też może karmić piersią

08 marca 2020