Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Czy nasze domowe zwierzęta mogą przenosić koronawirusa na człowieka?                                                                                                                                                       Tekst alternatywny     
Czy nasze domowe zwierzęta mogą przenosić wirusa  Sars-CoV-2 na człowieka?

Koronawirusy to duża rodzina wirusów. Niektóre koronawirusy powodują u ludzi infekcje o charakterze przeziębienia, podczas gdy inne powodują infekcje u  zwierząt, takich jak bydło, wielbłądy i nietoperze. Część koronowirusów, między innymi te zakażające psy czy koty, infekują tylko zwierzęta i nie zakażają ludzi.

 

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia nie ma żadnych danych potwierdzających możliwość przenoszenia wirusa na człowieka przez nasze domowe zwierzęta psy, koty i inne. Nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia się COVID-19 od zwierzęcia.Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

Czy nasze domowe zwierzęta mogą przenosić koronawirusa na człowieka?

11 marca 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655