Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

Strona główna

https://www.pediatra-lublin.eu/

 

Porada telefoniczna

https://www.pediatra-lublin.eu/porady-online-i-telefoniczne

 

Blog

https://www.pediatra-lublin.eu/blog

 

Edit

Ministerstwo Zdrowia doprecyzowało zapis o noszeniu masek i osłon od dnia 16.04.2020r i zwolniło z tego obwiązku dzieci do 4 roku życia, osoby, które samowolnie nie mogą zdjąć maski lub osłony oraz osoby z trudnościami w oddychaniu. 

 

Zgodnie z nowymi przepisami  od 16.04.2020r, do odwołania wychodząc z domu będziemy musieli mieć zakryte usta i nos, więc podczas drogi do samochodu maska lub inna forma osłony jest obowiązkowa. Tak samo maskę lub inną osłonę musimy mieć założona po wyjściu z pojazdu. Wewnątrz samochodu nie musimy nosić maski ALE. Ale zgodnie z zaleceniami podczas ściągania maski powinniśmy mieć założone rękawiczki jednorazowe lub mieć możliwość natychmiastowego umycia rąk lub ich zdezynfekowania a maska powinna być od razu wyrzucona do kosza, jeśli jest jednorazowa bądź umieszczona w specjalnym pojemniiku przed poddaniem jej  dezynfekcji, wyparzaniu lub sterylizacji, jeśli jest wielorazowa. W związku z ryzykiem związanym ze zdejmowaniem maski w sposób nieprawidłowy wewnatrz samochodu, najlepiej nie ściągać z twarzy maski, dopóki nie będziemy mieli odpowiednich warunków do jej zdjęcia.

 

Czy obowiązkowe noszenie maski dotyczy kierowców pojazdów osobowych?

13 kwietnia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655