Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

Strona główna

https://www.pediatra-lublin.eu/

 

Porada telefoniczna

https://www.pediatra-lublin.eu/porady-online-i-telefoniczne

 

Blog

https://www.pediatra-lublin.eu/blog

 

Od 16.04.2020r zgodnie z nowymi zaleceniami Ministra Zdrowia będziemy mieli obowiązek chodzić w miejscach publicznych z zakrytymi ustami i nosem. Nie oznacza to, że mamy obowiązek chodzenia w maskach ochronnych. Mamy mieć zakryte usta i nos. Możemy to zrobić przy użyciu chustki czy cienkiego szalika. A jak wygląda sytuacja z dziećmi. Czy dzieci, zwłaszcza te małe, muszą mieć zakrywane usta i nos. Przepisy tego oczywiście nie regulują. Nie należy jednak zakładać masek ani żadnych ochron na nos i usta dzieciom w wieku poniżej 2 roku życia. Małe dzieci nie są w stanie w razie utrudnionego oddychania zdjąć osłony z twarzy, co może doprowadzić do niedotlenienia dziecka i utraty przytomności a w skrajnych przypadkach nawet uduszenia.

Zalecenia by nie stosować osłon twarzy u dzieci w wieku poniżej 2 lat wydało CDC czyli Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób. CDC nie zaleca stosowania osłon na twarze również u osób, które:

  1. mają trudności z oddychaniem,

  2. są nieprzytomne lub

  3. z jakiegokolwiek innego powodu nie mogą zdjąć osłony z twarzy.

 

A zatem maski lub inne osłony na usta i twarz tylko u osób, które w sposób świadomy mogą zdjąć tą maskę lub osłonę w razie trudności z oddychaniem.

 

Źródło

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/diy-cloth-face-coverings.html

 

Czy od 16.04.2020 r. małym dzieciom trzeba zakładać maseczki ochronne - wyjaśnia pediatra

11 kwietnia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655