Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Czy po wykonaniu zdjęcia radiologicznego należy odstawić czasowo dziecko od piersi - wyjaśnia pediatra                                                                                                                                                 
Badania radiologiczne i karmienie piersią

 

Promieniowanie rentgenowskie stosowane do uzyskiwania zdjęć radiologicznych w stomatologii, zdjęć rentgenowskich złamanych kości czy zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej jest obecne tylko podczas wykonywania zdjęcia i nie pozostawia promieniowania ani radioaktywności w ciele matki ani w jej mleku. Promieniowanie rentgenowskie nie zmienia też składu mleka ani nie wpływa na jego wytwarzanie. Wykonanie zdjęcia radiologicznego u karmiącej matki nie wymaga zastosowania żadnych specjalnych środków ostrożności. W przypadku badania mammograficznego należy przed jego wykonaniem maksymalnie opróżnić piersi. To zmniejszy odczuwanie bólu w czasie badania i zwiększy wartość diagnostyczną badania. 

 

Przeczytaj też Wizyta u stomatologa a karmienie piersią

 

Źródło

Groen RS, Bae JY, Lim KJ. Strach przed nieznanym: narażenie na promieniowanie jonizujące podczas ciąży. Am J Obstet Gynecol. 2012; 206: 456–62 

Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Czy po wykonaniu zdjęcia radiologicznego należy odstawić czasowo dziecko od piersi - wyjaśnia pediatra

15 lipca 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655