Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Czy ślinienie się niemowlęcia zawsze oznacza ząbkowanie                                                                                                                                                Tekst alternatywny    
Około trzeciego miesiąca życia u niemowlęcia nasila się czynność wydzielnicza gruczołów ślinowych co wiąże się ze zwiększonym wydzielaniem się śliny u niemowlęcia. Niemowlę w tym wieku nie posiada jeszcze pełnej umiejętności połykania zwiększonej objętości ilości śliny, co objawia się ślinieniem. Rodzice często podejrzewają ząbkowanie jako przyczynę zwiększonego ślinienia, podczas gdy jest to etap rozwoju każdego dziecka związany ze zwiększoną produkcją śliny i brakiem umiejętności połykania tej śliny. Slinienie na przełomie 3 i 4 miesiąca życia dziecka nie ma więc związku z ząbkowaniem. Przeważająca większość niemowląt zaczyna ząbkować po 6. miesiącu życia i w tym okresie świąd dziąseł może prowokować dziecko do wkładania rączek i różnych przedmiotów do buzi, co z kolei może prowokować wydzielanie śliny.

 

Przeczytaj też Jak dbać o zęby mleczne?

                      Jak dbać o higienę jamy ustnej u niemowlęcia, które jeszcze nie ma zębów

 Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

 

Czy ślinienie się niemowlęcia zawsze oznacza ząbkowanie

21 stycznia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655