Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Czym myć skórę by nie czuć nieprzyjemnego efektu ściągania skóry                                                                                                                                               
Mydła to najczęściej wybierane kosmetyki przeznaczone do mycia ciała. Ich popularność wynika z dużej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń. Jednak ich używanie, zwłaszcza częste, może wiązać się z występowaniem negatywnych skutków dla skóry. Popularne mydła to sole wyższych kwasów tłuszczowych, które mają zasadowe pH. Mydło swą skuteczność zawdzięcza możliwości emulgacji zabrudzeń i wydzieliny gruczołów łojowych. Niestety niejako przy okazji mydła rozpuszczają również związki tłuszczowe stanowiące barierę ochronną warstwy rogowej skóry, usuwają ze skóry naturalne czynniki nawilżające a także powodują rozszczelnianie błon lipidowych skóry. Skóra posiada mechanizmy ochronne, które mają za zadanie regenerację skutków uszkodzenia skóry. Jednak w sytuacji, gdy powyższe mechanizmy ochronne nie nadążają z regeneracją ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry, dochodzi do utraty wilgotności skóry i wysuszenia skóry. To właśnie dlatego przy częstym stosowaniu mydeł może pojawić się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry. Lekarstwem na to ściąganie jest stosowanie coraz to nowych kremów nawilżających, tymczasem usunąć należy przyczynę a nie leczyć skutek.

 

Syndet  zamiast mydła

Zamiast mydła można użyć syndetu jako środka myjącego. Syndety są to detergenty syntetyczne (synthetic detergents), które zawierają substancje powierzchniowo czynne zwane surfaktantami. Wśród używanych w syndetach surfaktantów są m.in. sole izetionianu oleju kokosowego, alkilosiarczany, sulfobursztyniany czy betaina. Syndety w swym składzie nie mają mydła, dzięki czemu w mniejszym stopniu ingerują w naturalną barierę ochronną skóry. Syndety, dzięki zastosowaniu detergentów syntetycznych, mają bardziej zbliżone do kwaśnego pH, przez co są lepiej tolerowane przez wrażliwą skórę. Syntetyczne surfaktanty mają również właściwości regenerujące dla skóry ponieważ mogą uzupełniać wypłukane podczas mycia lipidy.

A zatem używajmy do mycia ciała syndetów, nie standardowych mydeł. Syndety dostępne są również w wersji dla dzieci, również tych najmniejszych do użycia od pierwszego dnia.Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

Czym myć skórę by nie czuć nieprzyjemnego efektu ściągania skóry 

20 kwietnia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655