Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Dlaczego nie należy stosować mąki ziemniaczanej jako zasypki na pośladki                                                                                                                                                     

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Mąka ziemniaczana jako zasypka na pośladki

 

W dobie licznych preparatów do pielęgnacji pośladków u niemowląt nadal istnieją zwolennicy stosowania mąki ziemniaczanej jako zasypki na pośladki. Czy jednak ten sposób pielęgnacji jest odpowiedni dla pupy niemowlęcej. Dermatolodzy przestrzegają przed stosowaniem mąki ziemniaczanej na pośladki ponieważ pod wpływem wilgoci, o którą w pieluszce jest bardzo łatwo, mąka ziemniaczana zbija się w grudki, które zamiast działania kojącego, podrażniają skórę.

 

Ostrożnie zwłaszcza u dziewczynek ze stosowaniem mąki ziemniaczanej 

 

W szczególności lekarze przestrzegają przed stosowanie mąki ziemniaczanej u dziewczynek ponieważ może ona dostać się do miejsc intymnych dziewczynki powodując podrażnienie a nawet stan zapalny. Usunięcie grudek z mąki ziemniaczanej z miejsc intymnych dziewczynki może być bardzo trudne.

 

A co z alergią na ziemniaki

 

Ostatnie lata przyniosły doniesienia o tzw . przezskórnej drodze uczulenia. Stąd nie można wykluczyć, że stosowanie maki ziemniaczanej czy krochmalu, zwłaszcza na uszkodzoną skórę, przyczyni się w przyszłości do wystapienia alergii na ziemniaki. I choć kosmetyk tez może uczulić dziecko, to jednak łatwiej wyeliminować z otoczenia dziecka kosmetyk niż popularne w diecie polskiej ziemniaki. Unikanie ziemniaków w diecie może być trudniejsze niż się wydaje, ponieważ wiele produktów zawiera pochodne ziemniaków jako ukryte składniki.

 

 Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

 

 

Dlaczego nie należy stosować mąki ziemniaczanej jako zasypki na pośladki

06 marca 2020