Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Jak dbać o higienę jamy ustnej u niemowlęcia, które jeszcze nie ma zębów?                                                                                                                                             
Jak dbać o  dziąsła i jame ustną u dziecka, które jeszcze nie ma zębów

 

O higienę jamy ustnej niemowlęcia, które jeszcze nie ma zębów należy zacząć dbać od pierwszych dni życia. Buzię dziecka można oczyszczać z resztek pokarmu delikatnie zwilżonym przegotowaną wodą gazikiem nawiniętym na palec wskazujący. Czynność tą należy wykonywać raz dziennie, najlepiej przed wieczornym snem dziecka. Palcem z nawiniętym gazikiem należy masować delikatnie dziąsła maluszka. Należy pamiętać również o oczyszczeniu z resztek pokarmowych języka.

Powtarzanie powyższej czynności przyzwyczaja dziecko do codziennej higieny jamy ustnej i chroni przed rozwojem pleśniawek i stanów zapalnych śluzówek w jamie ustnej.Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Jak dbać o higienę jamy ustnej u niemowlęcia, które jeszcze nie ma zębów?

21 stycznia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655