Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Wykryto zostały pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Antarktydzie. Infekcja COVID-19 została  potwierdzona  u osób przebywających w chilijskiej stacji badawczej. Antarktyda była ostatnim wolnym od koronawirusa kontynentem. Tym samym wirus dotarł juz na wszytskie kontynenty świata. 

Wg amerykańskiego  "Newsweeka", koronawirus został stwierdzony  u wszystkich osób, które przebywały w chilijskiej stacji badawczej Bernardo O'Higgins. U części osób infekcja jest objawowa. 

Wszystkie  osoby zostały ewakuowane ze stacji badawczej do miasta Punta Arenas w południowym Chile, gdzie zostały poddane kwarantannie. W miejsce ewakuowanych czonków załogi, wysłano inną załogę, która przed przybyciem do stacji została poddana izolacji i testom w kierunku zakażenia SAS-Cov-2. 

 

Wszyscy naukowcy przebywający w stacjach badawczych na Antarktydzie najpierw przechodzą obowiązkową kwarantannę a następnie muszą wykazać się podwójnym ujemnym testem i dopiero wtedy mogą udać się do stacji badawczej. Mimo takich restrykcji wirus dotarł na ostatni wolny od koronawirusa kontynent. 

 

  

Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

  

Koronawirus dotarł na ostatni wolny kontynent. Jest już wszędzie.

22 grudnia 2020