Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

 

Strona główna

https://www.pediatra-lublin.eu/

 

Porada telefoniczna

https://www.pediatra-lublin.eu/porady-online-i-telefoniczne

 

Więcej interesujacych artykułów o zdrowiu na blogu

https://www.pediatra-lublin.eu/blog

 

 

Ssawka to mały biały bąbelek na górnej wardze, który pojawia się u niemowąt intensywnie ssących pierś lub smoczek. Po ssaniu ssawka  powiększa się, między karmieniami  zmniejsza się. Ssawka nie jest boelsna, nie sprawia żadnego dyskomfortu dziecku. Nie wymaga żadnego zczególnego postępowania i leczenia. Z czasem może przyschnąć i złuszczyć się. Ssawka nie oznacza żadnej rozwijającej się choroby, jak również nie świadczy o trudnościach w karmieniu piersią. Ssawka ma mlecznobiały kolor, zazwyczaj znajduje się na górnej wardze, w jej centralnj części. Ssawka może nawracać w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia u dzieci bardzo intensywnie ssących. 

 

Ssawka na górnej wardze. Widoczne również mlecznobiałe zabarwienie dolnej wargi powstające w podobnym mechanizmie jak ssawka.

Zdjęcie

Ssawka na górnej wardze. Widoczne również mlecznobiałe zabarwienie dolnej wargi powstające w podobnym mechanizmie jak ssawka. 

 

Jeśli zmiana występująca na ustach jest bolesna, dziecko jest niespokojne, gorączkuje, to należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ obserwowana zmiana nie jest ssawką, może natomiast być opryszczką.  

 

 

Mały biały bąbelek na górnej wardze niemowlęcia - czy to powód do niepokoju

05 maja 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655