Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Mały biały bąbelek na górnej wardze niemowlęcia - czy to powód do niepokoju                                                                                                                                                Tekst alternatywny    
Co to jest ssawka

 

Ssawka to mały biały bąbelek na górnej wardze, który pojawia się u niemowąt intensywnie ssących pierś lub smoczek. Po ssaniu ssawka  powiększa się, między karmieniami  zmniejsza się. Ssawka nie jest bolesna, nie sprawia żadnego dyskomfortu dziecku. Nie wymaga żadnego szczególnego postępowania i leczenia. Z czasem może przyschnąć i złuszczyć się. Ssawka nie oznacza żadnej rozwijającej się choroby, jak również nie świadczy o trudnościach w karmieniu piersią. Ssawka ma mlecznobiały kolor, zazwyczaj znajduje się na górnej wardze, w jej centralnj części. Ssawka może nawracać w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia u dzieci bardzo intensywnie ssących. 

 

Ssawka na górnej wardze. Widoczne również mlecznobiałe zabarwienie dolnej wargi powstające w podobnym mechanizmie jak ssawka.

Zdjęcie

Ssawka na górnej wardze. Widoczne również mlecznobiałe zabarwienie dolnej wargi powstające w podobnym mechanizmie jak ssawka. 

 

Jeśli nie ssawka to co

 

Jeśli zmiana występująca na ustach jest bolesna, dziecko jest niespokojne, gorączkuje, to należy skonsultować się z lekarzem ponieważ obserwowana zmiana nie jest ssawką, może natomiast być opryszczką.  Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

Mały biały bąbelek na górnej wardze niemowlęcia - czy to powód do niepokoju

05 maja 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655