Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Najczęściej rozpowszechniane mity na temat koronawirusa                                                                                                                                                 

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Fakty i mity na temat koronawirusa

 

1.Broda i długie włosy zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem

 

        FAŁSZ

 

Po sieci internetowej krąży informacja, że długie włosy i brody u mężczyzn zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem, Ukazała się nawet grafika, pokazująca jaki zarost jest bezpieczny w czasie pandemii koronawirusem. Okazuje się jednak, że informacja ta nie jest prawdziwa. Włosy i zarost na twarzy mają strukturę chropowatą. Nawet jeśli wirus na nich osiądzie, nie przenosi się dalej na twarz. Nie ma więc potrzeby obcinania włosów i bród, należy je jednak częściej myć wodą z mydłem.

 

2. Alkohol chroni przed koronawirusem

 

        FAŁSZ

 

Alkohol nie chroni przed koronawirusem, może nawet przyspieszyć zakażenie w przypadku walki organizmu z silnym zatruciem alkoholem. Alkohol jest natomiast świetnym środkiem do odkażania powierzchni gładkich.

 

3. Koronawirus jest dużo bardziej zakaźny niż dotychczas znane wirusy

 

FAŁSZ

 

        Koronawirus jest zakaźnym wirusem, ale dużo mniej niż np. wirus odry czy ospy.

 

4. Żeby się nie zarazić trzeba ssać tabletki z cynkiem, jeść duże dawki witaminy C, czosnek i cebulę

 

FAŁSZ

 

Żadne preparaty witaminowe, mineralne, wyciągi roślinne czy zwierzęce nie działają ochronnie i tym samym nie chronią przed zakażeniem koronawirusem. Żadne badania naukowe nie potwierdziły skuteczności tych preparatów jako środki chroniące przed koronawirusem.

 

5. Psy i koty przenoszą koronawirusa

 

FAŁSZ

 

        Nie ma żadnych dowodów potwierdzających teorię o tym, że towarzyszące zwierzęta domowe przenoszą koronawirusa na człowieka. Mogą się jednak zarażać i przenosic 

        go między sobą. 

 

6. Mężczyźni ciężej chorują na COVID-19

 

      PRAWDA

 

      Statystyki pokazują, że wśród osób z ciężkim przebiegiem choroby jest więcej mężczyzn.Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Najczęściej rozpowszechniane mity na temat koronawirusa

19 marca 2020