Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            PNajmniejsze dzieci świata                                                                                                                                                Tekst alternatywny    
Najmniejsze dzieci, które przeżyły

Saybie

W szpitalu w San Diego przyszło na świat najmniejsze zdrowe dziecko, które przeżyło. Dziewczynka w chwili narodzin ważyła 245 gramów i mierzyła 22,86 centymetra.

Dziewczyna  urodziła się w grudniu 2018 roku, w 23. tygodniu ciąży, dokładnie 23 tygodnie i 3 dni. Po pięciu miesiącach, spędzonych na oddziale intensywnej opieki neonatologicznej w szpitalu położniczym Sharp Mary Birch w San Diego (Kalifornia), dziewczynka została wypisana do domu.

 

Od 245 gramów do 2,72 kg

 

Jak poinformował szpital w środowym oświadczeniu, dziecko w momencie wypisania ważyło 2,72 kilograma i mierzyło 40,64 centymetrów. Rodzice dziewczynki chcieli zachować imię i nazwisko córki w tajemnicy, Saybie było więc imieniem używanym wyłącznie na oddziale i podawanym do mediów.

Saybie urodziła się przez cesarskie cięcie. Lekarze zdecydowali o przedwczesnym porodzie, gdy okazało się, że dziecko przestało przybierać

na wadze, a życie matki było zagrożone - podaje szpital w oświadczeniu.

 

 

Saybie w maju 2019 (fot. Sahrp Mary Birch)

 

Najmniejszy chłopiec świata

 

Handout - Keio University Hospital – AFP

 

 

 

Chłopczyk urodził się w 24. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Ze względu na brak przyrostów masy ciała w ciąży, lekarze zdecydowali się wykonać cięcie cesarskie i zakończyć ciążę. Dziecko przyszło na świat w sierpniu 2018 roku na oddziale ratunkowym szpitala uniwersyteckiego Keio w Tokio.

Uniwersytet Iowa gromadzi dane dotyczące najmniejszych noworodków, jakie narodziły się na całym świecie. Według tamtejszej bazy, chłopiec z Tokio to najmniejsze dziecko płci męskiej, jakie kiedykolwiek udało się uratować.

 

Handout - Keio University Hospital - AFP

 

 

Od 268 gramów do 3,2 kilograma

Informacja o tym, że chłopiec został wypisany do domu obiegła świat. Dziecko opuściło szpital pod koniec lutego, a zatem 2 miesiące po planowanej dacie narodzin.

 

Najmłodsze dziecko świata

 

Amilia Taylor

Amilia Taylor nie była najmniejszym wcześniakiem jaki został uratowany ale NAJMŁODSZYM noworodkiem, którego udało się uratować. Urodziła się w Stanach Zjednoczonych (Miami, Floryda)24 października 2006 roku po 21 tygodniach ciąży i 6 dniach. W chwili narodzin ważyła 283 gramy. W szpitalu spędziła 4 miesiące. Mimo tak skrajnej niedojrzałości dziewczynka rozwija się prawidłowo i wydaje się nie mieć opóźnień w rozwoju w stosunku do rówieśników.

 

 

fot: https://www.growingyourbaby.com/amillia-taylor-turns-2/

 

fot: https://www.growingyourbaby.com/amillia-taylor-turns-2/

 

 

 Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Najmniejsze dzieci świata

16 stycznia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655