Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Pielęgnacja piersi w czasie laktacji                                                                                                                                               

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Czy należy myć piersi przed każdym karmieniem piersią

 

Nie ma potrzeby mycia piersi każdorazowo przed karmieniem piersią. Wystarczy umyć piersi raz dziennie w czasie codziennej kąpieli lub prysznica. Woda wysusza i może sprzyjać powstawaniu drobnych pęknięć naskórka, które mogą stanowić wrota zakażenia brodawki sutkowej. Należy natomiast pamiętać o każdorazowym umyciu rąk przed karmieniem piersią. 

 

Czy należy w czasie karmienia piersią pielęgnować piersi specjalnymi kremami

 

Nie ma potrzeby smarowania piersi w czasie laktacji specjalnymi kremami. Jedynie pojawienie się na brodawce lub otoczce pęknięć naskórka czy drobych ranek powoduje konieczność zastosowania preparatów łagodzących. Najprostszym i naszybciej dostępnym jest własny pokarm. Brodawkę i otoczkę można posmarować własnym pokarmem i często wietrzyć piersi. Można również zastosować preparaty z lanoliny lub inne kremy do stosowania na brodawki w czasie laktcaji. 

 

Przeczytaj też Czynniki pobudzające i zakłócające laktację

 
Potrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Pielęgnacja piersi w czasie laktacji

04 września 2020