Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Powiększenie gruczołów sutkowych u noworodka                                                                                                                                                Tekst alternatywny    
Kiedy i dlaczego dochodzi do powiekszenia gruczołów sutkowych u noworodka

 

U części noworodków niezależnie od płci, pomiędzy 3. a 5. dniem po urodzeniu pojawia się przejściowe obustronne symetryczne powiększenie gruczołów sutkowych. Zjawisku temu często towarzyszy  wydzielanie substancji podobnej do siary tzw „mleka czarownic”. Obrzmienie  gruczołów sutkowych  spowodowane jest działaniem hormonów łożyska i prolaktyny i  ustępuje w ciągu kilku tygodnbi. Nie należy masować gruczołów ani stosować żadnych okadów, również z altacetu. Masowanie obrzmialych gruczów może doprowadzić do urazu i stanu zapalnego. Natomiast okłady nie odgrywają żadnego znaczenia ponieważ obrzmienie spowodowane jest zmianami hormonalnymi, które nie reaguja na żadne okłady, w tym z altacetu.

 

Noworodek z powiększonymi gruczołami sutkowymi.

 

Powiększenie gruczołów sutkowych u noworodkaPotrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Powiększenie gruczołów sutkowych u noworodka

04 sierpnia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655