Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Skład płynu dezynfekującego do rąk wg przepisu WHO                                                                                                                                                 
Mycie i/lub dezynfekcja rąk to obecnie jedna z kluczowych procedur w zahamowaniu rozprzestrzeniania się pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak coraz trudniej kupić profesjonalne preparaty dezynfekujące do rąk. Niezastąpiony jak zwykle jest internet. W sieci możemy znaleźć wiele przepisów na płyn dezynfekcyjny własnej roboty. Jednak w większości przepisy te ostatecznie prowadzą do wytworzenia płynu o zbyt niskim stężeniu alkoholu, przez co preparaty takie nie będą działały antywirusowo na koronawirusa, ponieważ kluczowe w płynie dezynfekującym jest stężenie alkoholu. Dlatego poniżej podaję skład preparatu dezynfekującego do samodzielnego wykonania wg przepisu WHO, który działa antywirusowo. Bardzo ważne jest by nie modyfikować tego przepisu, tylko przygotować go ściśle zgodnie z podanym przez WHO przepisem. Glicerynę można zakupić w stacjonarnych aptekach oraz przez internet.

 

· alkohol 96% (spirytus), 833 ml,

· woda utleniona 3% 42 ml,

· gliceryna 98%, 15 ml,

· woda (destylowana lub zimna przegotowana) 110 ml,

· wlać wszystko do zakręcanego pojemnika o pojemności 1 litra

 

 

Gliceryna ma właściwości nawilżające i pielęgnujące.

 

Woda utleniona ma za zadanie zniszczyć przetrwalniki bakterii.

 

W finalnym produkcji alkohol występuje w stężeniu 80%, woda utleniona 0,125%, gliceryna 1,45%.

 

Płynu należy używać do dezynfekcji rąk zawsze gdy nie mamy dostępu do wody i nie możemy umyć rąk. Podstawową metodą czyszczenia rąk nadal pozostaje dokładne mycie rąk wodą z mydłem. Jeśli jesteśmy poza domem i nie mamy dostępu do wody i mydła, wtedy koniecznie miejmy przy sobie preparat dezynfekujący i dezynfekujmy ręce.

 

Źródło

https://www.who.int/gpsc/5may/Guide_to_Local_Production.pdfPotrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

 

 

Skład płynu dezynfekującego do rąk wg przepisu WHO

04 kwietnia 2020
Sezon na infekcje w pełni. W leczeniu układu oddechowego często wykorzystujemy sprzęt do nebulizacji. czy każdy inhalator jest skuteczny i każdy możemy używać do wszystkich leków. O tym i innych praktycznych aspektach mówi artykuł "Jak wybrać właściwy nebulizator?"

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655