Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

            Powiększenie gruczołów sutkowych u noworodka                                                                                                                                               

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego powinnismy szczepić dzieci przeciwko grypie 

 

Grypa to ostra choroba wirusowa, która często kończy się poważnymi powikłaniami stanowiącymi zagrożenie życia. Rokrocznie w sezonie grypowym 

 na świecie z powodu grypy i jej powikłań umiera od 300 000 do 500 000 osób, mimo że łatwo jej zapobiegać poprzez szczepienie. 

 

Przeczytaj Od grypy do zapalenia mózgu i przeszczepu serca

 

W przeciwieństwie do COVID19, który sparaliżował świat , grypa to choroba, która dotyka całą populację. Nie tylko ludzi starszych i schorowanych ale równeiż małe dzieci, młodych zdrowych, wysportowanych ludzi. I nawet tacy młodzi wysportowani ludzie umierają z powodu grypy. Dlatego warto się zaszczepić. Tym bardziej, że po raz pierwszy czeka nas sezon infekcyjny z grypą i koronawirusem. Nie wiemy jak organizm zareaguje na zachorowanie na grypę i koronawirusa w krótkim czasie. Nie ryzykujmy własnego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych. Wykorzystajmy fakt istnienia szczepienia, które jest jednym z bezpieczniejszych szczepien, ponieważ szczepić sie  moga również kobiety w ciąży. 

 

Wielokrotnie usłyszałam od rodziców, że nie wiedzieli, że dzieci można szczepić przeciwko grypie. Nikt im dotychczas o tym nie powiedział. A więc Drodzy Rodzice, dzieci można szczepić przeciwko grypie. 

Dzieci powyżej 6 miesiąca życia można szczepić przeciwko grypie domięśniowo lub podskórnie a po drugim roku życia można szczepić domięśniowo, podskórnie lub szczepionką donosową. Nie bądźmy mądrzy po szkodzie.  W ostatnim sezonie grypowym w Polsce zmarły z powodu grypy wcześniej zdrowe dzieci. Nie sprawdzajmy na własnej skórze co przeżywają rodzice, którym zmarły dzieci z powodu grypy, na którą nie zostały zaszczepione, mimo istnienia szczepionki. Nawet jeśli człowiek zaszczepiony zachoruje, to jednak choruje łagodnie. Szczepienie chroni przed powikłaniami grypy, w tym najcięższym - chroni przed zgonem. Pamiętajmy grypa naprawdę zabija. Nie tylko COVID-19. 

 

Pamiętajmy, że szczepienie przeciwko grypie chroni przed grypą a nie innymi infekcjami wirusowymi. Nie chroni przed CoVID19. Dlatego możliwe jest to o czym często mówią przeciwnicy szczepień, że po zaszczepieniu się przeciwko grypie, ktoś mimo to ciężko zachorował. Tak, mógł zachorować ponieważ wirusów na świecie jest wiele. Z dużym prawdpowodobieństwem nie była to jednak grypa. A jeśli nawet zaszczepiony człowiek zachoruje na grypę, bo też jest to możliwe, to infekcja u zaszczepionego człowieka przebiega zazwyczaj  łagodniej i co najważniejsze, szczepienie chroni przed powikłaniami pogrypowymi, w tym przed jednym z najcięższych, często śmiertelnym - chroni przed zapaleniem mięśnia sercowego. 

 

Szczepienia to dobrodziejstwo, które ratuje nasze życie i zdrowie. Nie walczmy ze szczepieniami - korzystajmy z tego dobrodziejstwa. Szczepienia naprawdę ratują nasze życie i zdrowie. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego - proszę włączyć telewizor i posłuchać o paraliżu świata spowodowanym COVID19. 

 

Przeczytaj też COVID-19 - wersja demo świata bez szczepionek

                       Szczepionka donosowa przeciwko grypie

                       Od grypy do zapalenia mózgu i przeszczepu sercaPotrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Szczepienie przeciwko grypie u dzieci 

09 sierpnia 2020