Wizyty domowe Lublin- pediatra/neonatolog

dr n.med. Marzena Kostuch

Tel. +48 505 129 655

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?pediatra-lublin\.eu [NC] RewriteRule (.*) http://doktormarzena.pl/$1 [R=301,L]             Zioła mlekopędne                                                                                                                                                     
Zioła pobudzające laktację

 

Najlepszą formą stymulacji laktacji jest prawidłowo przystawione, odpowiednio często dziecko. Aby mieć pokarm przystawiaj Mamo swoje dziecko co najmniej 8-12 razy na dobę do piersi. Ważne by dziecko było prawidłowo przystawione do piersi. W przeważającej liczbie przypadków odpowiednie postępowanie w laktacji powoduje wydzielanie mleka zgodne z zapotrzebowaniem dziecka. Istnieją jednak sytuacje, gdy mimo prawidłowej stymulacji laktacji, pokarm wytwarzany jest w ilości nie zaspokajającej potrzeb dziecka. W takiej sytuacji można się wspomóc piciem ziół mlekopędnych. Należy jednak pamiętać, że zioła mlekopędne nie zastąpią prawidłowego postępowania w laktacji, w tym prawidłowego przystawienia dziecka do piersi.

 

Do ziół mlekopędnych należą: 

 

Malina właściwa (Rubus idaeus, ang. raspberry)

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus, ang. common hop)

Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis, ang. marshmallow)

Ostropest plamisty (sylimaryna)

Kmin rzymski (Cuminum cyminum, ang. cumin)

Kminek zwyczajny (Carum Carvi, ang. caraway

Rutwica lekarska (Galega officinalis, ang. goat’s)

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica, ang. stinging nettle)

Kozieradka (Trigonella foenum, ang. fenugreek)

 

Przecytaj też Zioła hamujące laktację i wykazujące potencjalną toksyczność dla dzieckaPotrzebujesz porady, niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka. Udzielam porad pediatrycznych, neonatologicznych i laktacyjnych w ramach odpłatnych teleporad oraz wizyt domowych.

 

Więcej przydatnych porad w zakresie zdrowia i chorób dzieci, porad laktacyjnych oraz wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj Spis treści bloga.

 

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszam do czytania mojego bloga ponownie. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w artykule mogą być przydatne dla innych rodziców, proszę o udostępnienie i polubienie go w mediach społecznościowych. 

 

Treści z serwisu  www.pediatra-lublin.eu  mają na celu polepszenie wiedzy.Blog ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, nie ma na celu zastąpienia kontaktu z lekarzem. Przed zastosowaniem się do porad  medycznych, zawartych na moim blogu  należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator bloga nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na blogu.

Zioła mlekopędne

11 lutego 2020

© 2017 created with webwavecms.com

              Jeśli chcecie Państwo umówić                         wizytę:             

 

 

 

        +48 505 129 655